Başkonsolosluk Tarihi ve Önceki Başkonsoloslarımız
Şamil  Bey
Şamil Bey

3/3/1924-5/12/1925

Server Cemal Bey (Balısoy)
Server Cemal Bey (Balısoy)

5/29/1925-7/29/1928

Münir Süreyya  Bey (Bergman)
Münir Süreyya Bey (Bergman)

9/21/1929-8/15/1931

Muhiddin Raşid Bey (Paysal)
Muhiddin Raşid Bey (Paysal)

8/15/1931-2/13/1934

Kamil Mümtaz Akay
Kamil Mümtaz Akay

3/22/1934-3/21/1934

Muhiddin Erdoğan
Muhiddin Erdoğan

7/25/1938-8/5/1939

Nurullah Korkud
Nurullah Korkud

8/17/1939-3/25/1940

İnayetullah Cemal Özkaya
İnayetullah Cemal Özkaya

3/25/1940-4/12/1945

Cemal Gönen
Cemal Gönen

4/27/1945-7/4/1946

İsmail Hakkı Okday
İsmail Hakkı Okday

7/4/1946-7/13/1947

Betin Safvet Ürfi
Betin Safvet Ürfi

8/30/1947-8/28/1951

Receb Yazgan
Receb Yazgan

8/28/1951-12/12/1956

Cihad Rüşdü Veyselli
Cihad Rüşdü Veyselli

3/31/1957-4/16/1961

Necdet Özmen
Necdet Özmen

4/17/1961-11/30/1963

Melih Erçin
Melih Erçin

11/30/1963-8/12/1968

İlhan Akant
İlhan Akant

8/12/1968-9/30/1970

Zeki Gönen
Zeki Gönen

9/30/1970-10/13/1974

Yalçın Tuğ
Yalçın Tuğ

10/13/1974-8/31/1978

Lemi Kemalyeri
Lemi Kemalyeri

8/31/1978-7/10/1980

Halil Dağ
Halil Dağ

9/15/1980-9/17/1984

Niyazi Adalı
Niyazi Adalı

10/1/1984-8/15/1988

Gönül Dalyanoğlu
Gönül Dalyanoğlu

8/30/1988-8/14/1992

Bahattin  Gürsöz
Bahattin Gürsöz

10/1/1992-12/24/1996

Yaşar Togo
Yaşar Togo

1/1/1997-12/6/2000

Hayati Soysal
Hayati Soysal

12/18/2000-11/14/2002

Bülent Gökay
Bülent Gökay

12/2/2002-11/4/2006

Beyza Üntuna
Beyza Üntuna

11/15/2006-9/16/2011

Nurdan Altuntaş
Nurdan Altuntaş

9/30/2011-7/30/2013

İsmail Sefa Yüceer
İsmail Sefa Yüceer

7/30/2013-11/14/2016

Oya Yazar
Oya Yazar

2/15/2017-8/16/2020

Mustafa Somuncu
Mustafa Somuncu

9/1/2020-

Mustafa Somuncu Consul General
Monday - Friday

8:30 - 12:00

3/2/2020
3/25/2020
4/17/2020 4/20/2020
5/1/2020
6/8/2020
7/31/2020
10/28/2020
10/29/2020
12/25/2020 12/26/2020