Türkiye Cumhuriyeti

Atina-Pire Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Anayasa Değişikliği Halkoylaması , 30.03.2017

Anayasa Değişikliği Halkoylaması için Başkonsolosluğumuzda 8-9 Nisan 2017 tarihlerinde sandık kurulacak olup, yurtdışı seçmen kütüğünde kaydı bulunan vatandaşlarımız belirtilen günlerde 09:00-21:00 saatleri arasında oylarını kullanabilirler.

Başkonsolosluğumuzda oy veremeyecek olan yurtdışı seçmenler, 27 Mart-16 Nisan tarihleri arasında gümrük kapılarında ya da sandık açılan herhangi bir dış temsilciliğimizde de oy kullanabilirler.

Yüksek Seçim Kurulu’nun www.ysk.gov.tr adresinden, yurtdışı seçmen kaydı sorgulaması yapılması ve hangi temsilciliğimizde hangi tarihlerde ve adreste sandık açılacağının öğrenilmesi mümkündür.

Vatandaşlarımız, Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden biri ile oy kullanabilirler.

Saygıyla duyurulur.