Türkiye Cumhuriyeti

Atina-Pire Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

2015 Milletvekili Genel Seçimlerine İlişkin Duyuru , 27.02.2015

Görev bölgemizde kayıtlı 9.099 kayıtlı seçmen vatandaşımız bulunmaktadır. Vatandaşlarımızın 2014 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin tatil dönemine denk gelmesi ve ilk defa yurtdışında sandık kurulması gibi nedenlerle, seçimlere katılımın arzu edilen oranda olmadığı müşahede edilmiştir.
Görev bölgemizde ikamet eden seçmen statüsünü haiz vatandaşlarımız, 30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde 10.00-19.00 saatleri ar...
asında Başkonsolosluğumuzda kurulacak olan 4 sandıkta 2015 yılı Milletvekili Genel Seçimleri için oy kullanabileceklerdir.

Seçimlerde randevu sistemi uygulanmayacak olup, vatandaşlarımızın belirtilen gün ve saatlerde istedikleri zaman diliminde oy kullanmaları imkan dahilindedir.

Vatandaşlarımızın, Yurtdışı Seçmen Kütüğüne kayıtlı olup olmadıklarını Yüksek Seçim Kurulu’nun internet sitesindeki “Yurtdışı Seçmen Sorgulama” bölümünden öğrenmeleri ve bağlı bulundukları dış temsilcilik bilgisinin doğru olduğunu tespit etmeleri önem taşımaktadır. Yurtdışı Seçmen Kütüğünde kaydının bulunmadığını veya temsilcilik bilgisinin yanlış olduğunu tespit eden vatandaşlarımızın adres beyanında bulunmaları gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın 2015 yılı Milletvekili Genel Seçimlerine aktif bir şekilde katılımı beklenmekte olup saygı ile duyurulur.