Türkiye Cumhuriyeti

Atina-Pire Başkonsolosluğu

Başkonsolosluk Duyurusu

Emekli Öğretmenler Ve Mezun Dernekleri Resepsiyonu , 05.04.2013

 

EMEKLİ ÖĞRETMENLER VE MEZUN DERNEKLERİ RESEPSİYONU

4 NİSAN 2013

 

 

            Atina'da yerleşik çeşitli mezun dernekleri başkanları ve İstanbul'daki Rum Okullarında görev yapmış emekli öğretmenler onuruna, 4 Nisan 2013 tarihinde T.C. Atina-Pire Başkonsolosluğu konutunda bir resepsiyon verilmiştir.

 

            Sözkonusu resepsiyona T.C. Atina Büyükelçisi Sayın Kerim Uras, T.C. Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Sayın Özgür Kıvanç Altan ve eşi, İstanbullu Rumların Evrensel Federasyonu Başkanı Prof. Nikolaos Uzunoğlu, Zapyonlular Derneği Başkanı Prof. Dr. Emilia Themopoulos, Zoğrafyonlular Derneği Başkanı Nikos Kolman, Fener Lisesi Derneği Başkanı Fanis Vasagiorgis, Merkez Lisesi Derneği Başkanı Olga Hartman, Yuvakimyonlular Derneği Başkanı Dora Zigura, İmrozlular Derneği Başkanı Kostas Hristoforidis, Atina'da Türkçe dil dersleri veren Perugia Dil Merkezinin sahibi Tina Zogopoulou ile sözkonusu okullarda farklı dönemlerde hizmet vermiş 40 kadar emekli öğretmen ile Başkonsolosluk personeli katılmışlardır.

 

            Başkonsolos Nurdan Altuntaş yaptığı konuşmada, konuk öğretmenlere sözkonusu davete katıldıkları ve Türk eğitim sistemine yapmış oldukları katkılar için teşekkür etmiş ve Başkonsolosluğun öğretmenlere her zaman gerekli yardım ve kolaylıkları sağlamaya hazır olduğunu vurgulamıştır.

İlgili Dosyalar :